Akcje

02.12

Poniedziałek

17:30
Warsztaty EKG II

Jak zamienić próbę podwójnie ślepą w prostą diagnozę? Czyli WARSZTATY EKG! Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki w interpretacji zapisu EKG i chcesz dowiedzieć się co oznaczają poszczególne załamki, odcinki, odstępy i co się kryje za zapisami z poszczególnych odprowadzeń- te warsztaty są dla Ciebie! Z nami Efektywnie-Kreatywnie-Genialnie poznasz rytm swojego (i nie tylko) serca.Chciałoby się powtórzyć za poetą: „Miej serce i patrzaj w serce”, ale przesłaniem naszych spotkańbędzie: ZROZUM SERCE Warsztaty poprowadzi: dr hab. n. med. Olga Kruszelnicka-Kwiatkowska z Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.    

26.11

Wtorek

17:00
Warsztaty EKG I

Jak zamienić próbę podwójnie ślepą w prostą diagnozę? Czyli WARSZTATY EKG! Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki w interpretacji zapisu EKG i chcesz dowiedzieć się co oznaczają poszczególne załamki, odcinki, odstępy i co się kryje za zapisami z poszczególnych odprowadzeń- te warsztaty są dla Ciebie! Z nami Efektywnie-Kreatywnie-Genialnie poznasz rytm swojego (i nie tylko) serca.Chciałoby się powtórzyć za poetą: „Miej serce i patrzaj w serce”, ale przesłaniem naszych spotkańbędzie: ZROZUM SERCE Warsztaty poprowadzi: prof. dr hab. n. med. Andrzej Surdacki - kierownik II Kliniki Kardiologii    

17.11

Niedziela

14:00
Warsztaty USG II

Chcecie się przekonać, że nauka może być fajna i zabawna, a przy tym czegoś nowego się nauczyć? Koniecznie przyjdźcie na Warsztaty USG i zobaczcie sami! Praktycznie, bez wykładów i nudnych slajdów! Z głowicą na wesoło poznacie się od środka :-).  Studenci 4-6 roku zgłębią tajniki USG w stanach nagłych w medycynie ratunkowej! Warsztaty poprowadzi lekarz specjalista medycyny ratunkowej i USG stanów nagłych Katarzyna Hampton ze szpitala U.S. Army Landstuhl Regional Medical Center (Ramstein)! 

17.11

Niedziela

09:00
Warsztaty USG I

Chcecie się przekonać, że nauka może być fajna i zabawna, a przy tym czegoś nowego się nauczyć? Koniecznie przyjdźcie na Warsztaty USG i zobaczcie sami! Praktycznie, bez wykładów i nudnych slajdów! Z głowicą na wesoło poznacie się od środka :-).  Focus anatomiczno-fizjologiczny (czyli budowlano-hydrauliczny

16.11

Sobota

09:00
Zdrowie pod Kontrolą- edycja jesień

"Zdrowie pod kontrolą" to flagowy projekt SCOPH, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości populacyjnej w zakresie chorób przewlekłych oraz ułatwienie dostępu do podstawowych badań diagnostycznych. Podczas akcji przeprowadzany był pomiar glukozy, ciśnienia tętniczego, zakażenia HCV, poziomu CO w wydychanym powietrzu, BMI i składu ciała. Obecne były także stanowiska profilaktyki nowotworów piersi i jąder, do  nauki języka migowego, do  porozmowy na temat ludzkiej seksualności i tzw. gender identity. Można było również poznać mechanizm i skutki globalnego ocieplenia – „dlaczego Ziemia zmienia się w szklarnię?" oraz porozmawiać z edukatorem na temat antybiotykooporności i kwestii bezpieczeństwa szczepień ochronnych. Akcja pojedyncza duża, spełnia kryteria a,b,c,d,e,f,g,h,k.  

15.11

Piątek

14:00
Szpital Pluszowego Misia- przedszkole nr 142

15. listopada 2019 roku nasi wolontariusze i wolontariuszki przeprowadzili akcję "Szpital Pluszowego Misia" w Przedszkolu nr 142 w Krakowie. W akcji udział wzięły 3 grupy dzieci w wieku 4-6 lat. 

15.11

Piątek

14:00
Lekcja kontra infekcja- akcja w ramach Tygodnia Zdrowia

Przeprowadzenie z 4 grupami przedszkolaków krótkich zajęć na temat podstawowej higieny. Opwiadanie o zarazkach, sposobach przenoszenia, myciu rąk, dbaniu o zęby i wizytach u dentysty. Zabawa z dziećmi- malowanie i podawanie sobie rąk następnie wspólne mycie połączone z instrukcją. Pokaz i wspólne mycie zębów.

14.11

Czwartek

12:00
Marrow Hero w ramach Dnia Chorób Przewlekłych

Akcja Marrow Hero podczas Dnia Chorób Przewlekłych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Zdrowia IFMSA-Poland. Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zarejestrowano 16 nowych dawców.

13.11

Środa

08:00
Ratowanie na spontanie - akcja w ramach Tygodnia Zdrowia IFMSA - POLAND

Warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klas 5 i 6 - teoria i praktyka prawidłowego  wykonywania Reustytacji Krążeniowo - Oddechowej z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.

12.11

Wtorek

16:30
Warsztaty przed Zgromadzeniem Delegatów

Członkowie Delegacji Oddziału jadący na Zgromadzenie Delegatów w Gdańsku spotkali się w siedzibie oddziału na warsztatach. Przygotowaliśmy stroje i zrobiliśmy gipha prezentującego Delegację.

12.11

Wtorek

13:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej i międzynarodowej - 2019

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej i międzynarodowej - rok 2019

10.11

Niedziela

18:00
Warsztaty Yogi Anatomicznej - układ moczowo-płciowy

Dnia 10.11 odbyły się "Warsztaty Yogi Anatomicznej - układ moczowo-płciowy". Prelekcję wstępną dotyczącą budowy układu moczowo-płciowego w kontekście ginekologii poprowadziła Karolina Brzegowy ze Studenckiego Koła Anatomii. Praktyka hatha yogi skorelowana była z analogiczną projekcją z atlasu anatomii 3D dedykowaną mięśniom dna miednicy. Poznaliśmy również techniki izolacji poszczególnych grup mięśni przepony miednicy takie jak mula bandha i aświni mudra. W części podsumowującej prelegenci z Ekipy Yogi Anatomicznej zwrócili uwagę na aspekty kliniczne zagadnień przedstawionych w trakcie wykładu. Spotkanie zwieńczone było medytacją i poczęstunkiem dla uczestników. Link do fotorelacji: https://www.facebook.com/ifmsapolandkrakow/photos/pcb.2837698122947528/2837697832947557/?type=3&theater

07.11

Czwartek

19:00
Movember w Klubokawiarni Relaks

Akcja profilaktyczna z okazji Movember w Klubokawiarni Relaks. Edukatorzy szerzyli wiedzę na temat profilaktyki nowotworów jąder poprzez naukę samobadania jąder na fantomach oraz ulotki informacyjne :) 

05.11

Wtorek

12:00
Think Pink! w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

Akcja profliaktyczna dotycząca nowotworów piersi w WBP w Krakowie. Organizowaliśmy stanowisko informacyjne z fantomem do nauki samobadania oraz ulotkami zawierającymi wiadomości na temat profilaktyki nowotworów piersi.  

01.11

Piątek

22:30
Opieka nad incoming w listopadzie

W listopadzie gościliśmy na naszej uczelni studenta z Gwatemali. Nasi wolontariusze postarali się aby jego pobyt w Krakowie był niezapomnianym przeżyciem.

01.11

Piątek

20:15
Rozliczenie działalności Zarządu Oddziału 2018/2019

Rozliczenie działalności Zarządu Oddziału za okres listopad 2018 - wrzesień 20199

30.10

Środa

22:00
Akcja Movember- Halloween Party

Akcja profilaktyczna podczas Halloween Party by UJCM dotycząca profilaktyki nowotworów jąder. Edukatorzy mieli stanowisko na którym tłumaczyli jak prawidłowo wykonywać samobadanie jąder oraz rozdawali ulotki informujące jak mężczyzni powinni dbać o swoje zdrowie :) 

26.10

Sobota

10:30
Akcja Movember Fundacji Kapitan Światełko

W Galerii Bronowice odbyła się akcja profilaktyczna, w ramach kampanii Movember, organizowana przez Fundacje Kapitan Światełko,  mająca na celu uświadomić, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. W ramach akcji można było skorzystać z bezpłatnego badania USG jąder oraz badania poziomu PSA, dodatkowo Nasi edukatorzy pokazywali i tłumaczyli jak często i prawidłowo wykonywać samobadanie jąder.

25.10

Piątek

18:00
Warsztaty Yogi Anatomicznej - krążenie

Dnia 25.10 odbyły się "Warsztaty Yogi Anatomicznej - krążenie", dedykowane układowi sercowo-naczyniowemu z elementami układu oddechowego - prelekcję wstępną poprowadziła Karolina Brzegowy ze Studenckiego Koła Anatomii. Natomiast w części praktycznej obejmującej sekwencję pozycji z klasycznej hatha yogi, przebiegającej równolegle do projekcji z atlasu 3D, skupiliśmy się na oddechu i mięśniach oddechowych. Prelegenci z Ekipy Yogi Anatomicznej rozszerzyli zagadnienia poruszone w wykładzie o informacje kliniczne w trakcie podsumowania - "Take-home message". Spotkanie zwieńczone było medytacją i poczęstunkiem dla uczestników.  Link do fotorelacji: https://www.facebook.com/ifmsapolandkrakow/photos/pcb.2801808826536458/2801808533203154/?type=3&theater

22.10

Wtorek

17:00
Szkolenie Movember i Męskie Sprawy

W ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS (SCORA) zorganizowaliśmy warsztaty dla nowych Edukatorów. Rozmawialiśmy o profilaktyce raka jąder,  zdrowiu seksualnym, a także uczyliśmy jak rozmawiac na tematy zdrowia reprodukcyjnego.