Akcje

28.07

Środa

00:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - II kwartał 2021

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - II kwartał 2021

24.06

Czwartek

00:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - I kwartał 2021

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej w okresie 1 stycznia 2021-31 marca 2021.

10.06

Czwartek

18:00
Warsztaty Laparoskopowe

  Od zawsze chciałeś/łaś być chirurgiem? Szyć nauczyłeś/łaś się już na pierwszym roku studiów, a Twoją ulubioną częścią praktyk było obserwowanie zabiegów? A może po prostu chciałbyś/łabyś poćwiczyć swoje umiejętności na profesjonalnych trenażerach chirurgii laparoskopowej? Warsztaty odbędą się dnia 10.06.2021 w ZDM Biblioteki Medycznej UJ CM (ul. Medyczna 7). Zajęcia poprowadzi dr n. med. Michał Romaniszyn, specjalista chirurgii ogólnej. Planowane są dwie tury: -dla początkujących 18:00-19:00 (dostępny dla studentów III-VI roku kierunku lekarskiego)-dla średniozaawansowanych 19:05-20:00 (dostępny dla studentów IV-VI roku kierunku lekarskiego)  

10.06

Czwartek

17:00
Rozmowy na moście - Jak rozpoznać potencjalnego samobójcę?

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Rozmowy na moście” - Jak rozpoznać potencjalnego samobójcę? Zdrowie psychiczne to temat coraz bardziej liczący się w naszych czasach. Według niektórych teorii nawet około 80% prób samobójczych jest poprzedzonych występowaniem specyficznego stanu psychicznego określanego mianem zespołu presuicydalnego. Jak rozpoznać stan presuicydalny? Które objawy powinny nas zaalarmować? Jak odróżnić niezaspokojoną potrzebę uwagi i czułości od realnych rozważań o odebraniu sobie życia? Czym charakteryzuje się zarys profilu psychologicznego typowego samobójcy? W jaki sposób najczęściej ludzie odbierają sobie życie? Jaką treść zawierają listy samobójców?

09.06

Środa

18:00
Poznaj Swoją Specjalizację-Kardiologia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach akcji “Poznaj Swoją Specjalizację” organizowane przez IFMSA-Poland Oddział Kraków!

08.06

Wtorek

17:00
Farmakoterapia Praktyczna - Infekcje

Antybiotykooporność obecnie stanowi jedno z zagrożeń dla zdrowia publicznego na całym świecie - zatem w jaki sposób prowadzić terapię infekcji, aby była ona skuteczna? W trakcie spotkania omówimy strategie terapeutyczne dotyczące podstawowych grup leków stosowanych w walce z infekcjami, zaś w rolę prelegenta wcieli się dr Paweł Wołkow - od wielu lat związany dydaktycznie z Katedrą Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, kierownik Ośrodka Genomiki Medycznej - OMICRON. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu "Problem-based Learning", dlatego teoria będzie przepleciona interaktywnym quizzem na platformie Quizizz, pozwalającym na sprawdzenie swojej wiedzy w kontekście przypadków klinicznych. Kiedy? 8.06.21 17:00-18:30 Gdzie? ZOOM Cloud Meetings

08.06

Wtorek

13:00
I Ty możesz zostać medykiem - spotkanie z klasą 2Cg V LO w Krakowie

Akcja odbyła się dnia 08.06.2021 i była skierowana do uczniów klasy 2Fg V LO w Krakowie. Prelegent w trakcie swojego wystąpienia przybliżył zasady rekrutacji na studia na kierunek lekarski, podzielił się wskazówkami jak przetrwać pierwszy rok na studiach, opowiedział o możliwościach, które może zaoferować Uniwersytet Jagielloński i odpowiadał na pytania od licealistów.

01.06

Wtorek

17:00
Konferencja Medycyna sportowa

Sport to zdrowie! W zdrowym ciele, zdrowy duch!  Czy aby na pewno możemy stwierdzić, że nie ma negatywnych stron sportu? 

01.06

Wtorek

10:00
Dzień Dziecka w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy_łyśmy razem z Fundacją "O Zdrowie Dziecka" w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Wolontariusze_ki rozdawali_ły pluszaki dzieciom wychodzącym z poradni specjalistycznych. 

31.05

Poniedziałek

09:00
I Ty możesz zostać medykiem - spotkanie z klasą 2Fg V LO w Krakowie

Akcja odbyła się dnia 31.05.2021 i była skierowana do uczniów klasy 2Fg V LO w Krakowie. Prelegent w trakcie swojego wystąpienia przybliżył zasady rekrutacji na studia na kierunek lekarski, podzielił się wskazówkami jak przetrwać pierwszy rok na studiach, opowiedział o możliwościach, które może zaoferować Uniwersytet Jagielloński i odpowiadał na pytania od licealistów.

30.05

Niedziela

18:00
English Conversation Sessions - Italy & Poland

The aim of this edition of "English Conversation Sessions" was to gather medical students from Italy and Poland in order to share our experiences while improving English skills. Connection was set up on Discord which is free of charge platform that enables text and voice channels. After the introduction in the main session, participants were divided into Rooms - every room dedicated for a pair discussing the given topic. After 3 minutes there was a change of partner & topic, following the pattern received in the e-mail invitation.

29.05

Sobota

10:00
Rusz się z nami!

Nasi wolontariusze brali udział w akcji "Rusz się z nami" organizowanej przez RSS UJ CM. Podczas eventu chętni mogli zmierzyć sobie % tkanki tłuszczowej w organizmie oraz ciśnienie tętnicze krwi.

26.05

Środa

17:00
Oblicza Kariery UJ CM - Wyjazdy i wymiany zagraniczne dla studentów UJ CM

Czy chciałbyś odbyć wakacyjne praktyki za granicą, ale nie wiesz jak? A może marzysz o wyjeździe na cały semestr studiów z programem Erasmus+, jednak obawiasz się biurokratycznych przeszkód? To spotkanie jest właśnie dla Ciebie! 

22.05

Sobota

10:00
Konferencja Ogólnopolska "Medyczne Targi Wiedzy"- Kardiologia Praktyczna

Konferencja Ogólnopolska "Medyczne Targi Wiedzy" organizowana przez IFMSA-Poland Oddział Kraków oraz IFMSA-Poland Oddział. Konferencja odbyła się w dniach 21-22.05.2021 za pośrednictwem platformy ZOOM Cloud Meetings.    10.00 Warsztaty EKG - prof. dr hab. n. med. Andrzej Surdacki 12.00 Kardiologia interwencyjna - dr hab. n. med. Łukasz Rzeszutko 13.00 Pacjent z rozrusznikiem serca. Terapia, wytyczne, wskazania - dr n. med. Jacek Bednarek 14.00 Zatorowość płucna. Podstawy i nowości - prof. dr hab. n. med. Piotr Pruszczyk 14.45 Przerwa 16.30 Współczesne oblicze kardiologii w zawałach mięśnia sercowego - dr hab. n. med. prof. UJ Tomasz Rakowski 17.30 Quizzy kardiologiczne - interaktywny konkurs Panel został zorganizowany w ramach projektu...

21.05

Piątek

15:00
Konferencja Ogólnopolska "Medyczne Targi Wiedzy"- Warsztaty Pisania Pracy Naukowej

Konferencja Ogólnopolska "Medyczne Targi Wiedzy" organizowana przez IFMSA-Poland Oddział Kraków oraz IFMSA-Poland Oddział. Konferencja odbyła się w dniach 21-22.05.2021 za pośrednictwem platformy ZOOM Cloud Meetings. - 15.00 Wszystko o Diamentowym Grancie - dr Kornelia Kliś - 16.00 Etyka prowadzenia badań oraz praktyczne aspekty uzyskiwania zgody Komisji Bioetycznej - dr Laura Bandura-Morgan - 17.00 Nowatorskie podejście do badań naukowych z wykorzystaniem sieci neuronalnych - seksuolog Wojciech Oronowicz-Jaśkowiak - 18.00 Podstawy statystyki dla studentów i młodych lekarzy - dr Bartosz Lisowski Panel został zrealizowany w ramach projektu "Jak Pisać Pracę Naukową?"

30.04

Piątek

09:00
I Ty możesz zostać medykiem - spotkanie z klasą 2Hg V LO w Krakowie

Akcja odbyła się dnia 30.04.2021 i była skierowana do uczniów klasy 2Hg V LO w Krakowie. Prelegenci w trakcie swojego wystąpienia przybliżyli zasady rekrutacji na studia na kierunek lekarski, podzielili się wskazówkami jak przetrwać pierwszy rok na studiach, opowiedzieli o możliwościach, które może zaoferować Uniwersytet Jagielloński i odpowiadali na pytania od licealistów.

29.04

Czwartek

12:25
I Ty możesz zostać medykiem - spotkanie z klasami biol-chem I LO w Jarosławiu

Akcja odbyła się dnia 29.04.2021 i była skierowana do uczniów klas biologiczno-chemicznych I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Prelegenci w trakcie swojego wystąpienia przybliżyli zasady rekrutacji na studia na kierunek lekarski, podzielili się wskazówkami jak przetrwać pierwszy rok na studiach, opowiedzieli o możliwościach, które może zaoferować Uniwersytet Jagielloński, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie i odpowiadali na pytania od licealistów.

26.04

Poniedziałek

11:45
Sugarproof III LO w Krakowie

W dniach 26.04.2021 r. - 30.04.2021 r. odbyły się kolejne prelekcje w ramach projektu Sugarproof, który ma na celu propagowanie wiedzy na temat cukrzycy. Zostało przeprowadzonych 9 spotkań, w których uczestniczyło 13 klas. Zajęcia odbyły się online poprzez platformę Google Classroom.

25.04

Niedziela

18:00
Dlaczego warto zostać dawcą szpiku? - Webinar

Webinar organizowany wraz z DKMS dla osób zastanawiających się nad rejestracją do bazy, ale też dla wszystkich już zarejestrowanych. Naszymi prelegentami byli: Łukasz Salecki - dawca faktyczny oraz Andrzej Dziedzic - faktyczny biorca. 

19.04

Poniedziałek

13:50
I Ty możesz zostać medykiem - spotkanie dla uczniów fakultetu biologicznego z III Społecznego LO w Krakowie

Akcja odbyła się dnia 19.04.2021 i była skierowana do uczniów fakultetu biologicznego z III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Prelegenci w trakcie swojego wystąpienia przybliżyli zasady rekrutacji na studia na kierunek lekarski, podzielili się wskazówkami jak przetrwać pierwszy rok na studiach, opowiedzieli o możliwościach, które może zaoferować Uniwersytet Jagielloński i odpowiadali na pytania od licealistów. https://drive.google.com/file/d/1QuOQHxolgoV863vcFjWFYPuUvZ8bqMFd/view?usp=sharing