polski english

Zaburzenia Odżywiania

 

 

Problem zaburzeń odżywiania jest na świecie niedostatecznie doceniany. W niektórych krajach pojawiają się nawet obawy, że zjawisko to przyjmie powoli rozmiary epidemii. Również w Polsce większość naszego społeczeństwa nie dostrzega niebezpieczeństwa i rozmiaru tych chorób. Tymczasem badania pokazują, że już 1% polskich nastolatków choruje na anoreksję, a około 8% na bulimię. Przyczyną braku wiedzy na temat tych zaburzeń jest fakt, że informacje dotyczące wymienionych zagadnień nie są wystarczająco rozpowszechniane.

Na czym polega projekt?

Projekt prowadzony jest w szkołach średnich oraz gimnazjalnych. Wiadomym jest bowiem, że nastolatki o chwiejnej konstrukcji emocjonalnej stanowią podatną na zaburzenia odżywiania grupę. Poprzez pogadanki oraz dostarczenie fachowych informacji, uświadamiamy im negatywne skutki tzw. „diet-cud” i podkreślamy konsekwencje nieracjonalnych zachowań w dążeniu do utrzymania idealnej sylwetki.  

Kiedy i gdzie?

Zajęcia Peer Education prowadzimy w liceach, szkołach gimnazjalnych i nie tylko :) 

Jak się zapisać?

W każdej chwili można zgłosić chęć dołączenia do edukatorów, wysyłając wiadomość na poniższy adres. Organizowane są Warsztaty dla Edukatorów, podczas których rozwiewane są wszelkie wątpliowści odnośnie rozmowy na ten temat - jeżeli spóźniliście się - bez obaw - pomożemy Wam wdrożyć się do projektu ;)


 

Dominika Lotycz 

Koordynator Lokalny Projektu „Zaburzenia odżywiania” 

Tel: +48 883 685 900

E-mail: dominikaa.lotycz@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Kraków
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl