polski english

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

 

W leczeniu cukrzycy istotną rolę odgrywa edukacja, ponieważ wiedza na jej temat pozwala zrozumieć choremu zasady leczenia, jak również istotę choroby. Umożliwia znalezienie sposobu na samodzielne życie z chorobą.
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą skupia uwagę świata na coraz większym ryzyku cukrzycy typu 1 oraz 2 zarówno u dzieci jak i nastolatków. Zwiększenie świadomości, że podstawą jest wczesna diagnoza oraz edukacja, to klucz do zmniejszenia ryzyka komplikacji wynikających z cukrzycy, a co za tym idzie, do ochrony życia.
Chociaż większość wydarzeń związanych z odchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą ma miejsce 14 listopada lub w pobliskich dniach, to kampania tematyczna jest prowadzona poprzez cały rok. W obchodach uczestniczą osoby ze środowisk opiniotwórczych, lekarze, dorośli, dzieci i oczywiście ludzie chorzy na cukrzycę.

W tym roku obchodzony w ramach ogólnopolskiego projektu Zdrowie pod Kontrolą - akcji poświęconej badaniom profilaktycznym społeczeństwa: badaniu poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie czy wskaźnika BMI. Nowością jest również informator dla kobiet odnośnie prewencji nowotworów układu rozrodczego.

Gdzie znaleźć informacje o nadchodzących spotkaniach?

Zachęcamy do zatroszczenia się o własne zdrowie razem z nami :D

 *

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Kraków
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl