polski english

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS (World AIDS DAY) odbywa się 1 grudnia każdego roku. Jest on okazją dla ludzi na całym świecie do zjednoczenia się w walce przeciwko HIV, okazania wsparcia dla ludzi żyjących z HIV oraz wspomnienia osób zmarłych na AIDS.

Zgodnie ze strategią Wspólnego Programu Narodów Zjednoczonych Zwalczania HIV i AIDS, której hasło brzmi „Getting to zero”, dążymy do 3 głównych celi:

ZERO New HIV Infections. ZERO Discrimination. ZERO AIDS-related deaths

Są to tylko trzy punkty z planu który WHO chce zrealizować do 2015 roku. Wszystkie możecie znaleźć tutaj. Corocznie sporządzany jest również raport, w którym można znaleźć aktualne informacje.

 

IFMSA-Poland Oddział Kraków również w tym roku przyłącza się do tej akcji:

-Przez cały tydzień poprzedzający WAD będziemy zwracać uwagę na problem HIV/AIDS na stanowiskach zorganizowanych w Krakowskich lokalach w okolicach Rynku i Kazimierza, gdzie każdy będzie mógł zadać pytania oraz dowiedzieć się więcej na temat zagrożenia jakim jest HIV, a także otrzymać ulotki i broszury.

Pamiętajcie:

"Under 400 people die of swine flu and everybody wants to wear a mask. Over 33 million people live with HIV/AIDS and nobody wants to wear a condom.”

Chcemy, żeby w XXI wieku temat zakażeń HIV nie był obcy nikomu, zwłaszcza młodym ludziom i naszym rówieśnikom! Tylko poprzez uświadamianie i profilaktykę będziemy skutecznie dążyli do ZERA!

Więcej informacji na temat WAD znajdziecie na stronach:
http://www.worldaidsday.org/
http://www.aids.gov.pl/
http://www.who.int/topics/hiv_aids/

 

Gdzie znaleźć informacje o nadchodzących spotkaniach?

 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Kraków
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl