polski english

O programie

 


Program Stały ds. Edukacji Medycznej

(Standing Committee on Medical Education)


Masz dosyć praktycznych ćwiczeń na uczelni, na których prowadzący w pierwszej kolejności uruchamia rzutnik w sali seminarzjnej? Jesteś zmęczony słuchaniem, że nikt nie nauczy Cię zawiązać szwów dopóki nie nauczysz się krótkiego (50 stron) wstępu teoretycznego? Obawiasz się, że jeśli ktoś upadnie w tramwaju będziesz w stanie jedynie narysować Cykl Krebsa? Jesteś we właściwym miejscu!

Czym tak właściwie jest SCOME? Z definicji jest to Standing Committee on Medical Education czyli Program Stały ds. Edukacji Medycznej. To właśnie działania polegające na organizacji wszelkich praktycznych szkoleń, kursów, konkursów w dziedzinie medycyny i dążenie do zmian, doskonalenia systemu nauczania są naszym celem, co staramy się robić w możliwie luźnej i przyjaznej atmosferze.

Jak każdy Program Stały IFMSA-Poland, tak i SCOME ma swoje unikalne cechy. Przede wszystkim jest to zdecydowanie najbardziej elastyczny program w Stowarzyszeniu – to od Was zależy jak będzie działał w danym czasie, ponieważ wszelkie szkolenia staramy się dopasowywać do Waszych potrzeb. Niektóre Projekty powtarzamy co rok ze względu na ich wielką popularność („Warsztaty Szycie Chirurgiczne”, „Warsztaty EKG”), inne modyfikujemy, nierzadko rezygnujemy z niepopularnych projektów. Co najważniejsze jednak – chętnie wprowadzamy nowe! Jeśli tylko macie własne pomysły, pogadamy o tym, jeśli będziemy w stanie zrobić cokolwiek – na pewno to zrobimy. Oczywiście możecie zgłosić pomysł na nowy projekt, uwagi do obecnych, swoje zastrzeżenia, cokolwiek.

Oczywiście SCOME to nie tylko szkolenia i kursy – jesteśmy aktywni również w czasie, kiedy większość z Was odpoczywa lub dopiero zaczyna myśleć o pracy i nauce. W wakacje organizujemy projekt Med-Ex dla studentów zagranicznych, podczas którego dajemy im posmakować polskiej szkoły medycznej poprzez organizację ciekawych, interaktywnych szkoleń. Początkiem roku akademickiego uruchamiamy Peer Support, który jest skierowany do nowych studentów medycyny i ma za zadanie odpowiedzieć Wam na nurtujące każdego świeżo upieczonego studenta pytania – z czego się uczyć, jak się uczyć, gdzie się bawić, gdzie zjeść, gdzie mieszkać. Junior Day, Giełda Organizacji Studenckich – zawsze będziemy tam obecni pod szyldem Peer Support.

Osobnego akapitu wymaga nasz stosunek do systemu nauczania w Polsce. Chcielibyśmy jako SCOME z czasem stać się głosem członków naszego Stowarzyszenia w tej sprawie – postaramy się zainteresować Was tym tematem i pokazać Wam jak uczy się na świecie, a jak u nas i co my – studenci, możemy zrobić by system był uczciwy, obiektywny i przygotowywał nas jak najlepiej do pełnienia zdecydowanie najbardziej odpowiedzialnego zawodu – lekarza. Nadal zastanawiamy się nad formą takiego spotkania – konferencyjne, seminarium, debata? Jak zawsze – proszę przysyłajcie swoje opinie na ten temat, jak i ogólnie w sprawie systemu nauczania w Krakowie i w Polsce, każdy mail jest niezwykle cenny i daje dużą motywację do pracy!

Chcemy działać jak najlepiej, dbać o jakość naszych szkoleń, myśleć przyszłościowo w sprawach Edukacji Medycznej i zawsze brać pod uwagę Wasze zdanie. Program tworzą przede wszystkim uczestnicy warsztatów, konkursów, szkoleń, w dalszej kolejności nasi Koordynatorzy Lokalni Projektów (KLP), a dopiero na końcu Koordynator Lokalny ds. Edukacji Medycznej (LOME), czyli niżej podpisany we własnej osobie, bo oczywiście gdyby nie Wy, nie byłoby najmniejszego sensu organizować niczego ;)


Swoje pytania możecie kierować do LOME, jego asystenta lub KLP poszczególnych projektów. Każdy z nas podpisuje się sygnaturą, w której znajdziecie adres e-mail i numer telefonu.


Karolina Guździk, Koordynator Lokalny ds. Edukacji Medycznej
Tel.: +48 606 408 378 | E-mail.: lome@krakow.ifmsa.pl
Oddział Kraków Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

Karolina PająkAsystent Koordynatora Lokalnego ds. Edukacji Medycznej
Tel.: +48 608 403 407 | E-mail: karolina0819@gmail.com
Oddział Kraków Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Kraków
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl