polski english

O programie


Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju

(Standing Committee on Human Rights and Peace)


 

SCORP, czyli Standing Committee on Human Rights and Peace (Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju) został stworzony z myślą o sprawach uchodźtwa. Szybko zaczął się rozwijać i obecnie obejmuje wiele różnorodnych projektów, które łączy jedno – troska o to, aby każdy człowiek, niezależnie od jego płci, wyznania, orientacji seksualnej czy sprawności mógł być godnie traktowany.

W ramach programu działamy w obrębie lokalnej społeczności organizując warsztaty dla studentów, podczas których mogą nauczyć się jak radzić sobie z własnymi uprzedzeniami nie tylko w gabinecie lekarskim. Angażujemy się także w pomoc osobom, które tej pomocy potrzebują, a nie zawsze wiedzą gdzie jej szukać – organizujemy badania profilaktyczne dla osób bezdomnych, odwiedzamy dzieci w szpitalach i domach dziecka. Współpracujemy również z wieloma organizacjami – krakowskim oddziałem Lekarzy Nadziei, Amnesty International czy Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Nasze akcje obejmują działania profilaktyczne – wraz z Przychodnią Studencką odwiedzamy Domy Samotnej Matki i stołówki dla osób bezdomnych, gdzie wykonujemy podstawowe badania takie jak pomiar ciśnienia, pomiar poziomu glukozy we krwi czy pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Podczas akcji Marzycielska Poczta wykonujemy z dziećmi ze Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu kartki dla innych chorych dzieci. Odbywają się także zajęcia warsztatowe dla studentów ułatwiające przełamywanie barier i uczące odpowiedniego kontaktu z pacjentem – tym zajmują się projekty Leczyć bez uprzedzeń oraz Dotknijmy różnorodności. Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy organizując Medyczną WOŚP oraz inne organizacje społeczne, na rzecz których działa projekt Humanitarni.

SCORP to miejsce, w którym każdy kto chce pomóc drugiemu człowiekowi znajdzie coś dla siebie!
 


 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Kraków
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl