polski english

Leczyć Bez Uprzedzeń

Muzułmanin, osoba transseksualna, osoba niepełnosprawna - spotykamy ich w wielu sytuacjach, także w gabinecie lekarskim. Jak się wtedy zachować? Jak rozmawiać z takimi pacjentami?

W zawodzie lekarza nie ma miejsca na dyskryminację. Każdy pacjent przekraczający próg gabinetu liczy nie tylko na diagnozę i receptę, ale także na pomoc i wsparcie psychiczne. Dzięki projektowi Leczyć Bez Uprzedzeń przyszli lekarze mogą wziąć udział w warsztatach, podczas których dowiedzą się w jaki sposób traktować wszystkich pacjentów z szacunkiem i rozwijać tolerancję oraz jak pozbyć się uprzedzeń w stosunku do osób, które czymś się wyróżniają w społeczeństwie.

Akcje organizujemy we współpracy z fundacjami różnego profilu. W ramach projektu zapraszane są osoby z grup mniejszościowych, które dzielą się swoimi doświadczeniami w kontaktach z służbą zdrowia. Spotkanie na żywo pozwala na lepsze zrozumienie problemu i rozwinięcie empatii, co stanowi ważny element działań antydyskryminacyjnych. Taka forma projektu cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród studentów, dla których często to jedyna okazja, żeby dowiedzieć się, co dla osób dyskryminowanych jest ważne.

 

 


 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Kraków
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl