polski english

Kostek z Klasą

Na czym polega projekt?

 

„Kostek z klasą” jest międzynarodowym projektem, skupiającym się na poszerzaniu wiedzy dotyczącej prawidłowego rozwoju kości, ochrony przed deformacjami i osteoporozą. Łączy elementy zabawy, wykładów, dyskusji, pokazów i indywidualnych konsultacji, co pozwala maksymalnie zainteresować odbiorców, którymi są głównie dzieci.

Na lekcji w szkole/przedszkolu towarzyszy nam „Kostek”- maskotka, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i pozwala w szybki sposób oswoić dzieci z tematem kości. Podczas zajęć dzieci prowadzą dyskusję z prowadzącymi, omawiane są tematy wady postawy, urazów oraz osteoporozy. Kolorowe schematy pozwalają dowiedzieć się jak dbać o zdrowe i mocne kości. Dzieci są zachęcane do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, większość informacji pozyskują poprzez gry i zabawy. Dodatkowo poruszany jest temat pierwszej pomocy przy urazie kończyn poprzez pokaz/scenkę. Scenariusz lekcji dostosowany jest do zainteresowań i wieku dzieci. Projekt wciąż się rozwija, z roku na rok odwiedzamy coraz to nowe szkoły i przedszkola zapewniając młodemu pokoleniu zwiększenie wiedzy na temat działań prozdrowotnych związanych z kośćmi! 

 

Gdzie ?

Akcje odbywają się w przedszkolach, szkołach podstawowych (klasy 1-3) na terenie całego Krakowa. Stoisko Kostka gości również na akcjach plenerowych i Festiwalach Zdrowia.

 

Masz pytania? Chcesz już teraz dołączyć do ekipy Kostka? Napisz do Koordynatora. 

Patrycja Duda

Koordynator Lokalny Projektu „Kostek z Klasą”

Tel: +48 608 843 834

E-mail: kostekzklasa.krakow@gmail.com

Obchody Światowego Dnia Osteoporozy 2011
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Kraków
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl